Zgadzacie się z twierdzeniem, że reklama dźwignią handlu? Ja zdecydowanie. Tym samym postanowiłem, zresztą ze względu na obecną sytuację gospodarczą, zainwestować część swoich środków firmowych w reklamę. Długo zastanawiałem się nad formą. Padło jednak na marketing klasyczny – w postaci banera w centrum miasta. Do tej pory prowadziliśmy tylko kampanie reklamowe w internecie – i przyznaję, widzę efekty. Niemniej jednak z usług mojej firmy korzystają również starsze osoby, które nie mogą dotrzeć do reklamy online. Dlatego też taka, uważam słuszna, decyzja. Przez pewien czas myślałem także o ulotkach, jednak doszedłem do wniosku, że jest to już przestarzała forma reklamy, a i tak większość ulotek ląduje w koszu. Wiele osób nawet nie spojrzy na nie. No i rzecz jasna nie jest to dobra praktyka reklamowa biorąc pod uwagę ekologię – zobaczcie ile papieru się marnuje. Tak właśnie duży baner mojej firmy zwisł w centralnej części mojej miejscowości.

Z samym przygotowaniem banera nie miałem problemu, gdyż sam zajmuję się trochę grafiką. Dodatkowo moja małżonka ma znajomą w drukarni, która baner wykonała. Problem pojawił się kiedy dotarło do nas, że owy baner trzeba będzie powiesić. W tym celu zdecydowaliśmy się na wynajem podnośnika Jelenia Góra. Zastanawialiśmy się na jaki rodzaj podnośnika się zdecydować. W końcu wybór padł na podnośniki koszowe Jelenia Góra. Myślę, że są one najlepsze, jeśli chodzi o prace na wysokości. Znalazłem świetną firmę, która zaoferowała wynajem podnośnika z operatorem. Tym samym problem sam się rozwiązał – moja reklama została powieszona na budynku z wykorzystaniem podnośnika. Poczytałem też trochę w internecie i okazało się, że wynajem podnośników Jelenia Góra jest dość chodliwą usługą – trzeba poczekać około tygodnia na podnośnik.

Wykorzystanie podnośników koszowych

Nie zdawałem sobie nawet sprawy na jak wiele sposobów można wykorzystać taki podnośnik koszowy. Na szczęście pogadałem sobie chwilę z panem operatorem podnośnika i poopowiadał mi trochę o swojej pracy. Najczęściej rzeczywiście, podnośniki koszowe są wykorzystywane do prac na wysokościach, tj. wieszanie reklam, banerów, billboardów, ale także do mycia okien w wysokich budynkach firmowych, przy odśnieżaniu dachów, montażu oświetlenia drogowego,  czyszczeniu rynien, czy również w celach budowlanych. Fajnym wykorzystaniem podnośnika koszowego jest także wideofilmowanie oraz fotografia z góry. Może jak finanse pozwolą, to kiedyś sam zakupię sobie taki mały podnośnik, żeby mieć do prac domowych we własnym zakresie.