Instalacja fotowoltaiczna, czyli tzw. fotowoltaika Jelenia Góra, która bazuje na przeobrażeniu energii światła słonecznego w energię elektryczną. Z reguły zestaw fotowoltaiczny dopasowuje się z wielu komponentów, a potem dodaje się go do starej instalacji elektrycznej zabudowania, co przenosi się na dostarczanie prądu do własnych gniazdek. Prąd ten, można wykorzystać do grzania obiektu w instytucji, jak również indywidualnego lokalu. Uzyskana energia elektryczna z solary Jelenia Góra może być na bieżąco wykorzystywana, magazynowana, a nawet odsprzedawana – to możliwe jest od gatunku instalacji fotowoltaicznej.

Należy wszelako podkreślić, że składowanie prądu jest kosztowne i wciąż wiele mężczyzn namyśla się nad tego typu sposobem. Energia ze słońca to szczególnie dobra energia dla domu. Opłacalność aparatury fotowoltaicznych stale rośnie. Aparatury fotowoltaiczne gwarantują normalnie około 25 lat bezobsługowej działalności, pracując dla nas dowolnego dnia nieodpłatny prąd. Prócz tego, ciągły rozkwit elektroniczny i silny wzrost zaciekawienia energią odnawialną w ubiegłych czasach sprawił, że instalacje fotowoltaiczne staniały o 20 procent. Drobne instalacje fotowoltaiczne do 6.5 kw nie wymagają żadnego specjalnego projektu.

Zastanawiając się o opłacalności przyrządów fotowoltaicznych należy mieć na uwadze, że łącznie z kompleksowym systemem nabywamy zapas mocy na wiele lat. Od momentu kiedy uruchomimy naszą instalację każdego dnia mamy bezpłatny prąd, który realizowany jest, nie tylko w jasny dzień, ale co więcej nawet w zachmurzony dzień.