Od jakiegoś czasu rozmyślasz nad inwestycją we własną przydomową studnię? Nie masz jednak przekonania co do tego pomysłu? Nie do końca też wiesz jaki typ studni powinieneś wybrać? I jakie firmy świadczą usługi w kategorii studnie Jelenia Góra? Bez obaw! Spróbuję przybliżyć pokrótce korzyści płynące z takiego rozwiązania oraz wskazać najkorzystniejszą z dostępnych w kraju opcji.

ZALETY POSIADANIA WŁASNEJ STUDNI

Jeśli do naszej głowy wkradł się pomysł zainwestowania w prywatną studnię, warto zacząć od analizy wszystkich za i przeciw, aby wiedzieć na czym stoimy. Co więc możemy zyskać wybierając studnie Jelenia Góra? Sprawdźmy!

Korzyści jakie daje nam posiadanie własnej studni:

 1. Samowystarczalność – Posiadanie niezależnego źródła wody daje nam pełną stabilność, zarówno pod kątem stałego dostępu jak i samej jakości wody. Prywatna studnia może również stanowić alternatywne rozwiązanie w przypadku np. przestoju w dostawie z winy wodociągów.
 2. Bezpieczeństwo – Brak szkodliwych substancji w wodzie, którą spożywany. Mamy pewność, że jest ona najwyższej jakości i nie stanowi żadnego zagrożenia.
 3. Oszczędność – Drobne opłaty w stosunku do wody pobieranej z wodociągów.
 4. Równomierność – Regularne ciśnienie wody. W przypadku wodociągów trzeba mieć na uwadze nagłe spadki w dostarczaniu wody, np. w godzinach wieczornych.
 5. Wydajność – Idealne rozwiązanie w przypadku posiadania dużej powierzchni ogrodowej. Mając własną studnię nie tworzymy zbędnych opłat mimo że zużywamy więcej wody.

WIERCENIE STUDNI I STUDNIE GŁĘBINOWE

Studnia głębinowa Jelenia Góra to nic innego jak pionowe wydobywanie wód podziemnych za pomocą odwiertu, który musi sięgać do odpowiedniego poziomu wody. Pobór wody z tego typu studni następuje za sprawą specjalnej pompy głębinowej.

Jak zatem wygląda wiercenie studni Jelenia Góra?

 • Wyszukanie dogodnego miejsca pod instalację studni
 • Wykonanie odpowiedniego odwiertu
 • Dotarcie do zadowalającej warstwy wodonośnej
 • Obudowanie odwiertu przeznaczonymi do tego celu rurami studziennymi
 • Uszczelnienie żwirem filtracyjnym powierzchni powstałej między ścianami odwiertu, a filtrami tak, aby oddzielić wody gruntowe
 • Kompletne osłonięcie powstałego odwiertu
 • Pierwsze pompowanie, aż do osiągnięcia czystej wody
 • Sprawdzenie produktywności studni a także jej głębokości
 • Dopasowanie najlepszej pompy głębinowej
 • Zespolenie całej instalacji wraz z wybranym budynkiem


Poznaliśmy już ogólne plusy posiadania własnej studni. Dowiedzieliśmy się także jak w skrócie wygląda instalacja dająca finalnie studnie Jelenia Góra.

Jeżeli jesteś zainteresowany usługami wiercenia studni głębinowych serdecznie zapraszamy do kontaktu. Nasi wykwalifikowani doradcy z najlepszą skutecznością pomogą zaplanować w pełni bezpieczną instalację studni. Z całą ofertą można również zapoznać się, odwiedzając stronę internetową firmy, do czego serdecznie zachęcamy.