Fala uderzeniowa, czy zdarzyło Ci się zastanawiać nad tym pojęciem? Jeżeli jest Ci całkowicie obce, to zaraz wszystko Ci objaśnię. Na początek zacznijmy od wyjaśnienia sobie co to jest fala uderzeniowa Wrocław.

Jak działa fala uderzeniowa Wrocław?

Jest to metoda, zajmująca się leczeniem chorych z dolegliwościami takimi jak stany bólowe układu mięśniowo-szkieletowego. Kuracja ta jest niezwykle efektywna i bezpieczna dla pacjentów. Podczas niej używa się falę mechaniczną o niezwykle wysokim ciśnieniu, generowaną przez specjalistyczne urządzenie. Masaż urządzeniem trwa około pół godziny i już po kilku zabiegach widoczne są pierwsze dobroczynne efekty.

Fala uderzeniowa Wrocław ma bez liku zastosowań, a jednym z nich jest działanie przeciwbólowe. Poza tym leczenie falą ułatwia zniszczenie powstałych zwapnień i niwelowanie ostróg piętowych. Mnóstwo osób idzie na zabieg myśląc o profilaktyce. Dlatego, że umożliwia regenerację tkanek poprzez aktywację do produkcji kolagenu i stymuluje metabolizm. Terapia ta poza tym rozluźnia mięśnie, co niweluje ból i daje działanie relaksacyjne.

Dla kogo odpowiednia jest fala uderzeniowa Wrocław?

Zabieg ten działa bardzo szybko i ma wszechstronne przeznaczenie, dlatego tego typu uzdrawianie wybierane jest przez sportowców. Najczęściej wykorzystuje się falę uderzeniową Wrocław na niekorzystne objawy związane z tkanką łączną, ale znajduje ona także swoje zastosowanie w schorzeniach kości.

Warto zaznaczyć, iż leczenie falą nie w każdym przypadku jest stosowane. Toteż przed rozpoczęciem zabiegu, należy przeprowadzić z pacjentem wywiad. Nie mogą jej stosować osoby chore na zaburzenia krzepliwości krwii lub ciężarne kobiety.

Kto wykonuje ten zabieg?

Leczenie falą uderzeniową wykonuje wyspecjalizowany fizjoterapeuta. Jest on w pełni wykształconą do tego celu osobą, która spełnia wszelkie oczekiwania. Fizjoterapeuta dla każdego chorego dobierze odpowiednią ścieżkę leczenia, a terapia przez cały przebieg zachowa indywidualny tok. Jest to niewątpliwie wielki plus tej kuracji. Kolejnym plusem terapii falą uderzeniową jest brak występowania jakichkolwiek skutków ubocznych, gdyż metoda ta jest całkowicie bezinwazyjna.

Wiesz już czym jest fala uderzeniowa Wrocław i gdzie ją znaleźć. Jeśli chciałabyś wiedzieć więcej na ten temat, znajdź najlepszego fizjoterapeutę w swoim otoczeniu. Jedynie specjalista z odpowiednią wiedzą pozwoli uleczyć Twoją chorobę i pozbyć się bólu.