Masz zamiar rozpocząć w najbliższym okresie budowę swojego wymarzonego domu z drewna? Być może kupiłeś działkę nad morzem i marzysz postawić tam funkcjonalny domek letniskowy? Wertujesz strony internetowe z myślą o inspirujących rozwiązaniach na swój projekt? Mam dobrą informację, zaraz opowiem Ci o świetnym pomyśle, który z pewnością spełni wszystkie Twoje wyobrażenia. Zapewne już wiesz o ekonomicznym rozwiązaniu, jakim jest inwestycja w domy szkieletowe. Jeśli poszukujesz więcej informacji na ten temat, to zachęcam Cię do zapoznania się z poniższym tekstem.

Solidne i zdrowe domy szkieletowe

Domy budowane technologią szkieletową są solidne, energooszczędne i zdrowe, dlatego cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Technika budowy domów z drewna jest doceniana od wielu lat na Grenlandii, Norwegii, Irlandii czy Federacji Rosyjskiej. Lecz niezwykłą popularność otrzymała przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych. Ktoś może pomyśleć, że domy te są zimniejsze i mniej energooszczędne od domów tradycyjnych. I to jest błąd, ponieważ domy te buduje się w takich rejonach, gdzie są niskie temperatury. Domy szkieletowe drewniane budowane z surowców doskonałej jakości i o rewelacyjnych parametrach, są bardzo energooszczędne. Na trzymanie temperatury ma wpływ wiele czynników, nie tylko pokrycie domu. Należy pamiętać, że oczywiście równie ważne są systemy ogrzewania, jakość okien i drzwi, czy sam projekt domu.

Tanie i błyskawiczne w realizacji domy modułowe z drewna

Od kilkunastu lat na naszym polskim rynku pojawiają się firmy specjalizujące się w realizacjach domów szkieletowych. My jako naród mamy wielkie doświadczenie w stawianiu domów z bali. Jednak technika szkieletowa nadal jest nowością na rynku inwestycyjnym. Mimo tego domy modułowe z drewna zyskują coraz większą rzesze szczęśliwych klientów.

Deweloperzy budujący domy szkieletowe oraz właściciele wskazują masę zalet, powodujących, że ta technologia budowy jest bardzo interesująca. Do najważniejszych plusów możemy wskazać:

  •  krótki czas realizacji,
  • ekonomiczne ogrzewanie,
  • tak zwany „suchy” etap budowy,
  • łatwość modyfikacji gotowego budynku.

Bezsprzecznie budowa domu szkieletowego to najlepsza opcja dla kogoś, komu zależy na czasie i ekonomicznym rozwiązaniu. Dlaczego tak jest? Domy z drewna realizowane są w sposób niezwykle szybki i o każdej porze roku, nawet zimą. Myślę, że pozwala to inwestorom zacząć budowę w okresie, gdy surowce wykończeniowe są tańsze i bardziej dostępne.

Jak sądzisz czemu budowa domów szkieletowych jest mniej kosztowna od budowy domów murowanych? Uważam, że to zasługa kilku cech tej budowy. Do ich budowy stosuje się nieco tańsze produkty, konstrukcje przyjeżdżają na naszą działkę złożone, a cały proces budowania budynku jest szybki. Całość zależy od wykorzystanych elementów i pieniędzy, które planują zainwestować przyszli właściciele.